امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی، استفاده از درب های پارکینگ و ورودی آسان شده است. جک ریلی برای درب های اتوماتیک ریلی استفاده می شود و یکی از بهترین و پرکاربردترین جک های موجود است. درب های اتوماتیک ریلی به دلیل اینکه آسایش و امنیت را برای کاربران فراهم می کند، بسیار مورد توجه بوده و برای ورود و خروج ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع جک ها به منظور اتوماتیک نمودن درب های ریلی استفاده می شوند.

شرکت های تولید کننده انواع جک های ریلی

شرکت های بسیاری در ایران و خارج به تولید جک ریلی مشغول هستند که باعث می شود خریداران انتخاب خوبی با توجه به بودجه خود داشته باشند، چرا که انتخاب مناسب و صحیح می تواند برای ساکنین ساختمان سال ها آسودگی خاطر را به همراه داشته باشد. سوالات بسیاری در مورد جک ریلی برای کاربران پیش می آید، از جمله اینکه جک ریلی چه کاربردی دارد و از چه ویژگی هایی برخوردار است؟ در ادامه به پاسخ این سوال ها می پردازیم.

 

جک ریلی، مناسب ترین جک برای ورودی های بزرگ

 

جک ریلی پارکینگ چیست؟

امروزه اکثر افراد در سراسر دنیا از درب های اتوماتیک برای پارکینگ، مراکز اداری، تجاری و کارخانه ها استفاده می کنند. از انواع مختلف درب های اتوماتیک، می توان جک ریلی پارکینگ را نام برد. در ساختمان هایی که حجم کافی جهت دوران درب پیرامون لولا وجود نداشته باشد، در شرایطی که فضای جانبی جهت حرکت درب در عرض کافی باشد، از درب های کشویی استفاده می گردد. این نوع از درب ها به وسیله قرقره بر روی یک ریل حرکت می کنند. به همین دلیل به آن ها درب ریلی یا درب کشویی گفته می شود. جک ریلی برای درب های سنگین وزن مناسب هستند. کمپانی های بزرگ به دلیل گسترش استفاده از درب های ریلی در ساختمان ها، اقدام به تولید این نوع درب ها نمودند. جک های ریلی پارکینگ ویژه درب های کشویی هستند و از این نوع جک پارکینگی جهت عملکرد خودکار درب کشویی استفاده می گردد.

خصوصیات جک ریلی یا جک کشویی

از ویژگی های مهم انواع جک های موجود در بازار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·        جک ریلی نیاز به فضای کمی دارد

·        از بین جک های موجود،کم اصطکاک ترین جک درب اتوماتیک است

·        به دلیل برخورداری از حسگر به آسانی از برخورد درب با موانع در مسیر درب کشویی پیشگیری می کند

·        بی نهایت تعداد تردد و باز و بسته شدن درب را می تواند داشته باشد

·        باز و بسته شدن درب بدون هیچ سر و صدایی صورت می گیرد

·        دارای خلاص کن دستی در زمانی قطعی برق

·        دارای فلاشر به منظور اطلاع از تردد ماشین

 

جک ریلی در چه مواردی کاربرد دارد؟

 

جک ریلی در چه مواردی کاربرد دارد؟

 جک ریلی درب پارکینگ جهت استفاده در اماکنی که نیازمند باز شدن درب به شکل ریلی یا کشویی هستند، تولید می شود. در برخی از درب ها وضعیت درب و محیط به شکلی است که باز و بسته شدن درب موجب جای گرفتن فضای بسیاری می شود. در زمانی که فضا برای باز و بسته شدن درب، محدودیت داشته باشد، از جک ریلی پارکینگی استفاده می گردد. لازم به ذکر است درب ریلی برای این که عملکرد خوبی داشته باشد، نیاز به فضایی به اندازه درب، در سمت راست یا چپ دارد.

ویژگی های فنی جک ریلی پارکینگ

از ویژگی های جک ریلی می توان به قابلیت تعویض لنگه ها یا نصب موتور برقی به منظور اتوماتیک نمودن آن ها اشاره کرد. از سوی دیگر، وزن بسیار زیاد لنگه های درب بر روی ریل های فلزی نصب شده روی زمین، وارد می گردد؛ به همین علت مقاومت و طول عمر کارکرد این درب ها نسبت به درب های قدیمی و لولایی بیشتر است. انواع جک اتوماتیک ریلی پارکینگ از نظر قابلیت استفاده به گونه های مختلفی تقسیم بندی می شوند. بنابراین بهترین نوع تقسیم بندی برای این لوازم بر طبق حداکثر وزنی است که هر لنگه از درب می تواند تحمل کند. به عنوان مثال، گونه ای جک اتوماتیک ریلی می تواند وزن 500 تا 900 کیلوگرم را تحمل نماید و در هر ساعت تا 40 مرتبه باز و بسته شود. برای بهتر شدن عملکرد جک ریلی بهتر است این کارها را انجام دهیم.

·        برای جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب در تابستان، برای چشمی یک سایبان تهیه کنید

·        برای جلوگیری از یخ زدن موتور درب اتوماتیک در فصل زمستان، آن را با پشم شیشه بپوشانید

·        گاهی اوقات چشمی جک ریلی را تمیز نمایید

·        باتری ریموت کنترل را به موقع تعویض کنید

·        طریقه باز شدن درب ها و صدای آن را در نظر بگیرید، چنانچه باز و بسته شدن درب با سر و صدای اضافی همراه باشد، نشان دهنده عدم تراز درب ها است

·        در زمستان همه بخش ها ( غلتک،ریل، فنرها، جک) را روغن کاری نمایید

قیمت جک ریلی درب های اتوماتیک

وزن و اندازه درب، از جمله عواملی هستند که بر قیمت جک ریلی اثر می گذارند. معمولا درب ریلی پارکینگ منازل اندازه کوچکی دارند، ازهمین رو می توان موتور با قدرت پایین را برای درب اتوماتیک ریلی نصب کرد که این امر در کاهش قیمت موثر است. برای ورودی کارخانه ها یا سازمان ها به دلیل اندازه بزرگ درب، قیمت جک ریلی بیشتر است.

 

diakoodoor.com

 

جمع بندی

شرکت دیاکو یکی از بهترین و بزرگترین شرکت ها در زمینه تولید درب های اتوماتیک، پنجره های دو جداره و غیره است. این شرکت خدمات بسیار زیادی را جهت راحتی و امنیت مشتریان ارائه می کند. اگر می خواهید از محصولات مدرن و زیبای این شرکت که در بهینه سازی مصرف سوخت شما موثر هستند، استفاده کنید، کافی است به آدرس سایت شرکت دیاکو به نشانیdiakoodoor.com مراجعه نموده و محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.